Aukstums nespēja apturēt otro Zvaigznes dienas gājienu Ogres centrā
09.01.2024.

Vairāk kā 50 cilvēki aukstajā (-17 C) sestdienas pēcpusdienā 6.janvārī bija gatavi sekot trīs austrumu gudrajiem ar ponijiem, lai jau otro gadu Ogres centrā atzīmētu Zvaigznes dienu.


Gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu” iesākās Ogres katoļu baznīcā ar priestera Modra Lāča priekšlasījumu par austrumu gudrajiem, pēc kā gājiena dalībnieki, gaismas luktura nesēja un trīs austrumu gudro un viņu poniju pavadībā, devās uz pilsētas skvēru, kurā uzrunu par Kristus dzimšanas laika politisko situāciju un valdnieka Hēroda slepkavnieciskajiem nodomiem stāstīja Ogres baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Pēc tā gājiens noslēdzās pie Betlēmes ainiņas, kurā gājiena dalībnieki sastapa ganiņu ar aitiņām, kurš visus uz siltu tēju un turpināt meklēt patiesus sastapšanos ar jaunpiedzimušo Dieva Dēlu. Noslēguma uzrunu teica viens no austrumu gudrajiem jeb mācītājs Raimonds Laucinieks, aicinot klātesošos atvērt savu sirdi vēstij un mācībai, ko pasaulē nesis Betlēmē dzimušais Jēzus Kristus.

 

Lai ietērptu Zvaigznes dienas notikumus mūzikas skaņās, Ogres mūzikas un mākslas skolā notika garīgās mūzikas koncerts “Satiec Ķēniņu”, kurā bija iespēja dzirdēt operdziedātāju Marlēnu Keini, vijolnieku Raimondu Ozolu un saksofonistu Arti Gāgu, kā arī jaunos talantus soprānu Patrīciju Kozlovsku un obojistu Ronalds Rozenlauks, kā arī koncertmeistari Agiju Ozoliņu-Kozlovsku. Talantīgo mūziķu dziedājumu un skaņdarbus paspilgtināja Arta Gāgas publikas iesaiste ar perkusiju instrumentiem kādās no dziesmām. Koncertam simboliski bija trīs daļas, kuras atbilda trīs austrumu gudro dāvanām Jēzus bērniņam un izvēlētās kompozīcijas izpauda to simbolisko nozīmi. Vīraks simbolizēja pielūgsmi un Kristus dievišķīgumu, zelts simbolizēja materiālās vērtības un Kristus ķēnišķīgo dabu, savukārt mirres simbolizēja Kristus nāvi un upuri par grēcīgo pasauli. Koncerta daļas pieteica mācītājs Dainis Pandars. Koncerta noslēgumā visi mākslinieki kopā ar publiku dziedāja Lienes Grosas dziesmu “Gudrie”, kas izskanēja visas dienas garumā kā Zvaigznes dienas tituldziesma.

 

Šo dziesmu ar video fragmentiem var redzēt Jāņa Renča montētajā Zvaigznes dienas gājiena klipiņā: https://youtu.be/22dijhIb3NU

 

 

 

Zvaigznes dienu svin daudzās vietās pasaulē, tai skaitā Ņujorkā, kurā tā vairāk kā trīsdesmit gadus tiek atzīmēta kā Triju ķēniņu diena ar tūkstošiem cilvēku ar kamieļiem, krāsainu leļļu un piepūšamu objektu parādi. Citās valstīs tiek gatavoti īpaši ēdieni, dāvināta dāvanas vai veiktas dažādas ar ūdeni saistītas aktivitātes.

Dievkalpojumu laiki:

Svētdienās:

  • 11:00 Regulārais dievkalpojums

Lūgšanas: 

  • Lūgšanu dievkalpojums katru piektdienu pl.19

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr