Ogrē otro gadu atzīmēs Zvaigznes dienu ar svinīgu gājienu un koncertu
02.01.2024.

Lai atzīmētu Zvaigznes dienu un atgādinātu par Ogrē uzstādītās Betlēmes zvaigznes kultūrvēsturisko nozīmi, sestdien, 6.janvārī jau otro gadu notiks īpašs svētku gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu”, kurš noslēgsies ar koncertu “Satiec Ķēniņu” Ogres Mūzikas un mākslas skolā.


Svinīgais gājiens trīs austrumu gudro un poniju pavadībā tiks atklāts ar ievadvārdiem pl.16:00 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā, Meža prospektā 1, pēc kuriem gājiens virzīsies uz nākošo pieturvietu Ogres centra skvērā.  Gājiens noslēgsies pie Betlēmes ainiņas iepretim novada domei. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties no pl.15:45 gājiena sapulcēšanās vietā, lai aizraujošā veidā izdzīvotu vēsturiskos notikumus pirms 2000 gadiem Kristus dzimšanas laikā. Katrā no trim stacijām skanēs dziesmas un stāsti par Zvaigznes dienas notikumiem, savukārt pie Bētlemes ainiņas no 16:30 līdz pat 18:30 varēs sasildīties, iedzerot karstu tēju vai kafiju, satikt īstas aitiņas un ganus, kā arī nofotografēties ar ponijiem.

 

Savukārt, plkst. 18:00 Ogres Mūzikas un mākslas skolā, Brīvības ielā 50 garīgās mūzikas koncertā “Satiec Ķēniņu” būs iespējams dzirdēt arī tādus pazīstamus māksliniekus kā soprānu Marlēnu Keini, vijolnieku Raimondu Ozolu un saksofonistu Arti Gāgu. Kopā ar viņiem muzicēs arī jaunie talanti: Patrīcija Kozlovska (19 gadi, soprāns, Alfr.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkne) un Ronalds Rozenlauks (15 gadi, oboja, Em. Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis), kuri Ogres novadā – Ikšķiles Starptautiskajā Operetes festivālā jau izpelnījušies novada publikas ievērību un atzinību. Pie klavierēm būs pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Ieeja koncertā bez maksas.

 

Koncerta repertuārā būs dzirdami muzikāli krāsaini un melodiski skaņdarbi: J.S. Baha Ariozo, E.Ešenvalda "Pie Tava Krusta", Dž.Ritera "Dievs svētīt grib mūs", G.Baumaņa "Ak,dari,Kungs", S. Rahmaņinova “Vokalīze”, T.Jasčenko “Prelūdija-Vokalīze”, G.Forē “Toskānas serenāde”, V. Bellīnī “Miera eņģelis”, Ž. Masnē “Meditācija”, E.Marikone “Gabriela oboja”, Arta Gāgas oriģinālmūzika u.c., kas mīsies ar mācītāja Daiņa Pandara lasījumiem no Bībeles un stāstījumu par Zvaigznes dienas notikumiem.

 

Koncerta noslēgumā visiem, kas vēlēsies, būs iespēja pievienoties un kopā ar māksliniekiem dziedāt Zvaigznes dienas gājiena “Gudrie meklē Ķēniņu” tituldziesmu Gudrie no austrumiem, kuras autore ir Liene Grosa.

 

“Priecājos, ka Ogrē ir dzimusi skaista Zvaigznes dienas tradīcija un, ka varu būt daļa no tās – veidot koncerta programmu. Trīs Austrumu gudrie vīri mums doti kā paraugs. Viņi, zvaigzni ieraudzījuši, tūlīt pat devās ceļā. Neatrunājās – rīt vai parīt, bet uzreiz cēlās un gāja pakal zvaigznei, pie Jēzus. Viņi saprata šī notikuma lielo nozīmi, un atraduši Bērnu un Mariju, šie gudrie un arī ļoti bagātie vīri nometās ceļos un pielūdza Jēzu, dāvājot Viņam milzīgu bagātību – zeltu, vīraku un mirres. Vai mūsu dzīve bieži nav tikai ar labiem nodomiem pildīta, bet reāli – dažkārt ir jānonāk pilnīgi bezpalīdzīgā situācijā, lai nokristu uz ceļiem Lielās patiesības priekšā un celtos augšā? Šobrīd saprast Zvaigznes dienas notikumus ir svarīgāk nekā jebkad agrāk,” par gaidāmo koncerta atklāj koncerta režisore Agija Ozoliņa-Kozlovska. Viņa piebilst: “Arī šoreiz katram koncerta dalībniekam ir kāda saikne ar Ogres novadu, un mums visiem kopā – šeit ir sapnis par Operetes un muzikālo teātri.”

 

Pagājušajā gadā, neskatoties uz auksto gaisa temperatūru (-12 C), pirmajā Zvaigznes dienas gājienā piedalījās vairāk kā 60 cilvēki, savukārt koncerts “Satiec Ķēniņu” izraisīja ļoti pozitīvu un aplausiem nerimstošu klausītāju atsaucību.

 

Vairāk informācija par māksliniekiem, programmu un pasākumu pieejama portālā https://www.kristigsogresnovads.lv/

Dievkalpojumu laiki:

Svētdienās:

  • 11:00 Regulārais dievkalpojums

Lūgšanas: 

  • Lūgšanu dievkalpojums katru piektdienu pl.19

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr