Tēvu dienas dievkalpojums Ogres Trīsvienības baznīcā
09.09.2022.

Lai atzīmētu Tēvu dienu, svētdien, 11. septembrī pl.11 Ogres Trīsvienības baznīcā, Vidus pr.15 notiks īpašs Tēvu dienas dievkalpojums, kurš šoreiz būs ģimeniskāks un atraktīvāks, jo dievkalpojums būs īsāks un tā norisē varēs piedalīties arī bērni. Pēc dievkalpojuma paredzētas dažādas ģimeņu aktivitātes baznīcas pagalmā, kā arī jautro pavāru cienastiņš.


“Mēs visi saprotam, ka ģimenes sākums ir tēvs, kura trūkums, kā vēsta sociālie pētījumi, atstāj graujošas sekas uz bērna personību. Taču tēvs nav tikai tēviņš, kas apaugļo mātīti, bet tā ir īpaša loma un funkcija ģimenē, ko pilda vīrietis. Gribētu šajā Tēvu dienā aktualizēt šo lomu un palīdzēt arī bērniem saprast, cik svarīgu un godājamu vietu ģimenē ieņem tēvs,” par gaidāmo dievkalpojuma tēmu izsakās Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.

 

Tēva dienas sākumi meklējami 20. gadsimta sākumā Amerikas Savienotajās valstīs, kur to sāka atzīmēt, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. ASV tā pirmoreiz svinēta 1910. gada 19. jūnijā, bet 1966. gadā Tēva diena kļuva par valsts svētkiem. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē, tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības, līdzīgi kā Mātes dienu. Latvijā Tēva diena par oficiālu svētku dienu (taču ne brīvdienu) tika noteikta 2009. gadā, pēc bijušā LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministra Aināra Baštika ierosinājuma. Tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.

 

Vairāk informācija: fb.com/ogrestrisvienibasbaznica

Dievkalpojumu laiki:

Svētdienās:

  • 11:00 Regulārais dievkalpojums

Lūgšanas: 

  • Lūgšanu dievkalpojums katru piektdienu pl.19

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr