28. maijā Ogres Trīsvienības baznīcā Atvērto Baznīcu diena un Baznīcu Nakts
26.05.2022.

Šogad 28. maijā notiks devītā vislatvijas Atvērto baznīcu diena un Baznīcu Nakts. Šā gada moto ir: “ Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem.” (5.Moz. 4:9) Visā Latvijā šajā pasākumā savas durvis atver 194 baznīcas, bet Ogrē savas durvis apmeklētājiem no plkst 10:00-24:00 vērs divas baznīcas: Ogres Trīsvienības baptistu baznīca, Vidus prospektā 15, kā arī Ogres Evaņģēliski Luteriskā baznīca, Brīvības ielā 51.


Plānotās aktivitātes Ogres Trīsvienības baptistu baznīcā


“Ja Muzeju naktī apmeklētāji vairāk iepazīst dažādus eksponātus un izstādes, tad Baznīcu nakts un Atvērto durvju diena piedāvā ne tikai apskatīt baznīcu ēkas, bet arī iepazīt draudzi no iekšpuses caur dažādām radošām, neformālām un interesantām aktivitātēm. Šajā dienā nevar attiecināt teicienu, ka “baznīcā ir garlaicīgi”, jo mācītāji spēlēs domino, bērni varēs izmantot uzpūšamās atrakcijas, pieaugušie varēs piedzīvot jaunradi kafejnīcā utt. Visi būs mīļi gaidīti,” par gaidāmo pasākumu Ogres Trīsvienības baptistu draudzē stāsta tās mācītājs Dainis Pandars.

 

Ogres baptistu draudze plāno piedāvāt apmeklētājiem sarunu telti no plkst.12:00-15:00, kurā varēs spēlēt sarunu spēli “Domino ar mācītāju”, ieskatīties “dvēseles spogulī”, kā arī baudīt kādu našķi vai uzrakstīt savu aizlūgšanu vajadzību. No 15:00 plānota atklāšana baznīcas Lielajā zālē kopā ar bērniem un turpinājumu radošajās darbnīcās un piepūšamajās atrakcijās baznīcas pagalmā.

 

Plkst.18:00 tiks atklāta vakara programma ar nelielu svētbrīdi. No 18:15 līdz 20:00 baznīcas mazajā zālītē darbosies “Jaunrades kafejnīca”, kurā savu dzeju un autordziesmas prezentēs Ogres Trīsvienības baptistu draudzes autori. Bet no plkst.20:00 Baznīcas lielajā zālē skanēs pielūgsmes mūzika un dzīves liecības no paaudzes paaudzei līdz 21:00, kad visā Latvijā baznīcās vienlaikus izskanēs lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” un valsts himna. Arī pēc šī oficiālās daļas jebkurš ciemiņš būs gaidīts apskatīt baznīcu līdz pat 24:00.

 

Par baznīcu nakti


Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, maija beigās. Baznīcu nakts ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgo vērtību skaistumu. Pasākuma dienā baznīcas Rīgā un citur Latvijā ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Nāc un esi viesis - izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu.

 

Baznīcu nakts ir Eiropas mēroga notikums, kas notiek arī Igaunijā, Austrijā, Čehijā, Vācijā un citās valstīs un ļauj mūsdienu cilvēkam iepazīt vienu no Eiropas kultūras pamatiem - kristīgo mantojumu visā tā daudzveidībā.


Dievkalpojumu laiki:

Svētdienās:

  • 11:00 Regulārais dievkalpojums

Lūgšanas: 

  • Lūgšanu dievkalpojums katru piektdienu pl.19

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr