Baznīcu nakts 29.maijā Ogres Trīsvienības baznīcā
26.05.2021.

Sestdien, 29. maijā notiks tradicionālā Baznīcu nakts. 2021. gadā par notikuma tēmu ir izraudzīti vārdi no Bībeles "Es būšu ar Tevi" (Jozuas gr. 3:7). Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, Latvijā varēs apmeklēt ap 100
dievnamus, kuri būs atvērti no plkst.12:00 līdz 22:00 individuāliem apmeklējumiem, lūgšanām un Tēvzemes sakrālā mantojuma iepazīšanai.

 

Pasākuma vietnē www.baznicunakts.lv publicētajā kartē aicinām ne tikai redzēt, kuras baznīcas piedalās notikumā, bet arī klikšķināt uz papildu informācijas pie katras no baznīcām, lai precīzāk uzzinātu, kāda pasākuma programma ir paredzēta,
apmeklējot baznīcu klātienē.


Šogad Baznīcu nakts centrālo notikumu tiešraides plkst. 18:00 un 20:00 tiks translētas Facebook kontā @BaznicuNakts no Ogres Trīsvienības baptistu draudzes. No plkst.18.00 līdz 19.00 tiešraidē notiks starpkonfesionāls Vislatvijas Baznīcu nakts atklāšanas dievkalpojums.

 

No plkst. 20.00 līdz 21.00 notiks tiešraides diskusija “Baznīcas fokuss - forma vai saturs?” Diskusiju organizē Ogres DOMS (dievkalpojums orientēts mūsdienu sabiedrībai) un to vadīs Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Diskusijā aicināti piedalīties 5 lielāko kristīgo konfesiju - Romas katoļu, luterāņu, pareizticīgo, baptistu un vasarsvētku bīskapi vai viņu deleģētie pārstāvji.

 

Ogres DOMS idejas autors D. Pandars: “Rietumeiropa ir pieredzējusi kulturālas izmaiņas, kur tradicionālais un konservatīvais tiek mainīts uz progresējošo un oriģinālo. Interesants un piesaistošs skaitās tas, kas ir jauns un aktuāls. Viens no pārmetumiem baznīcai ir tās konservatīvisms un nespēja uzrunāt mūsdienu sabiedrību.” Baznīca nedrīkst mainīt tās biblisko saturu, taču vai tā drīkst un vai tai vajag mainīt tās “formu” un veidu kādā tā pasniedz saturu? Cik ļoti būtu jāmaina dievkalpojuma forma, evaņģelizācijas veidi vai misijas aktivitātes, lai uzrunātu 21.gadsimta sabiedrību? Vai tomēr ir jāsaglabā līdzšinējā forma un jācer, ka tā netraucēs mūsdienu latvietim sadzirdēt biblisko saturu? Par šiem jautājumiem diskutēs lielākās kristīgās konfesijas. Visiem interesentiem būs iespēja sekot līdzi diskusijai www.facebook.com/baznicunakts


Plkst. 21.00 tradicionāli, vienlaicīgi visā Latvijā izskanēs lūgšana “Mūsu Tēvs”. Ogrē individuāliem apmeklējumiem būs atvērtas Ogres Trīsvienības baptistu draudze Vidus prospektā 15 un Ogres Evaņģēliski luteriskā draudze Brīvības ielā 51.


Ogres Evaņģēliski luteriskā draudze plkst.12.00 ieskandinās Baznīcu nakts notikumu ar zvanu skaņām un būs atvērta individuāliem apmeklējumiem un lūgšanām.


Ogres Trīsvienības baptistu draudzē būs iespēja apskatīt Laumas Palmbahas grafiku izstādi “Redzi?!...”. 15 minūšu apmeklējumā varēsiet piedzīvot mirkļus ar mūžības vērtību - nodot lūgšanu vajadzību, saņemt garīgu padomu un
aizlūgšanu, vai pat satikt bīskapu baznīcas pagalmā.


Uz tikšanos sestdien un rūpēsimies par savu un citu cilvēku drošību un veselību, katrs ievērodami epidemioloģiskās drošības prasības!


Aktivitātēs tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

 

Papildus informācija: www.baznicunakts.lv


Informāciju sagatavoja: Baznīcu nakts centrālās tiešraides organizatori.

Dievkalpojumu laiki:

Svētdienās:

  • 11:00 Regulārais dievkalpojums

Lūgšanas: 

  • Lūgšanu dievkalpojums katru piektdienu pl.19

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr