Adventa svētdienās pie Betlēmes ainiņas būs aitiņas un ganiņi
27.11.2019.

Lai atzīmētu Adventa laiku un Kristus dzimšanas svētkus, Ogres centrā iepretim domes ēkai tradicionāli tiks novietota “Betlēmes ainiņa”, kuru šogad Adventa svētdienās papildinās dzīvas aitiņas, ganiņi un Ziemassvētku mūzika.

 

Sākot ar Ogres pilsētas svētku egles atklāšanu pirmajā Adventā 1. decembrī no plkst. 17 ikvienam interesentam pie Betlēmes ainiņas būs iespēja paciemoties pie dzīvām aitiņām un ganiņiem, kuri ar saviem palīgiem būs gatavi pacienāt ar siltu dzērienu, cepumiem un paaicināt piedalīties kādā konkursā. Pārējās Adventa svētdienās aitiņas un ganiņi būs sastopami no plkst. 13 līdz 19. Šī iespēja ir radusies sadarbībā ar Ogres kristīgajām draudzēm. Betlēmes ainiņa tradicionāli būs novietota skvēriņā iepretim Ogres novada domes ēkai pie skulptūras “Baltā Cielava”.

 

Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Ogrēnieši un pilsētas viesi iepriekšējos gados ir ļoti atzinīgi novērtējuši Betlēmes ainiņu – katru dienu šī vieta bija kupli apmeklēta, un tas nozīmē, ka ir iedibināta jauna tradīcija, kas jāturpina. Jebkura pasākuma veiksme atkarīga no cilvēku vērtējuma. Betlēmes ainiņai iedzīvotāji ir devuši pozitīvu vērtējumu un tā ir ieņēmusi paliekošu vietu mūsu kultūras dzīvē, sasaistot garīgās un laicīgās vērtības. Paldies Ogres kristīgo draudžu mācītājiem par šo ieceri un tās īstenošanu. Paldies Ogres tehnikuma pedagogiem un audzēkņiem par atbalstu un praktisku līdzdalību Betlēmes ainiņas izveidē!”

 

Patiešām, Betlēmes ainiņa tapusi ar Ogres tehnikuma atbalstu, arī šogad tehnikuma audzēkņi ir piekrituši līdzdarboties, izveidojot gan aploku aitiņām, gan mājiņu ganiņiem.

 

“Kāds ir teicis vārdus – “ja gribi būt vienmēr aktuāls, runā par mūžības tēmām”. Domāju, ka šis teikums parāda Ogres novada pašvaldības spēju runāt par aktuālo mūsdienās, atbalstot Betlēmes ainiņas novietošanu iepretim novada pašvaldības domes ēkai. Laikā, kurā ir cilvēki, kas dzenas pakaļ nepārbaudītām vērtībām un sāk atmest Eiropas labklājības pamatus, kuri sakņojas Kristus mācībā, mums ir iespēja skatīties cauri laikiem un turēties pie klasiskām mūžības vērtībām, par kurām mums atgādina Advents un Dieva Dēla nākšana pasaulē. Betlēmes ainiņa ir kultūrvēsturisks mantojums, kuru ir nepieciešams nodod arī tālākām paaudzēm,” pārdomās par Betlēmes ainiņas eksponātu dalās Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.

 

Pie Betlēmes ainiņas būs arī iespēja ar labprātīgiem ziedojumiem atbalstīt nodibinājumu “FONDS CERĪBA ĢIMENEI”, kura darbība ir vērsta, lai palīdzētu grūtībās nonākušām ģimenēm. Fonda mērķis ir tuvākajā laikā atvērt sociālo pakalpojumu dienas centru “Tabita”, kurā būs iespējams šīm ģimenēm un bērniem saņemt dažāda veida atbalstu un palīdzību.

Dievkalpojumu laiki:

svētdien plkst. 11:00

ceturtdien plkst. 19:00


Lūgšanas: 

trešdien plkst. 8:00 (vīriem)

svētdien plkst. 10:30 (visiem)

lūgšanu vakari mēneša trešajās piektdienās pl.21 (visiem)

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr