Baznīcu nakts OTBD 2018
28.05.2018.

Baznīcu nakts ir ikgadējs garīgās kultūras notikums, kas jau piekto gadu norisinās  visā Latvijā -  tas ir aicinājums izzināt kristīgo mantojumu Latvijas kultūrā un identitātē pagātnē un tagadnē.

Šogad Baznīcu nakts notiks piektdien, 1.jūnija vakarā no pulksten 18.00 līdz pusnaktij. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas visā Latvijā t.sk. 55 Baznīcas Vidzemē.

Baznīcu nakts aicina cilvēkus iepazīt Baznīcas mantojumu, rosina cilvēku interesi par kristīgo ticību. Tas ir laiks, kad dievnamā ienākt citādi – klausoties mūziku, baudot mākslu, piedaloties dažādās aktivitātēs. Par godu Latvijas valsts simtgadei plkst. 21 visās baznīcās vienosimies kopīgā valsts himnas „Dievs, svētī Latviju” dziedāšanā, kas pēc būtības ir tautas lūgšana.

 

Baznīcu nakts programma Ogres Trīsvienības baptistu draudzē tiks atklāta ar  mācītāja Daiņa Pandara uzrunu par kristietības ietekmi Latvijas valstiskuma izveidē un pastāvēšanā un Zanes Biķes gleznu izstādi.

Plkst. 19:30 aicinām uz a cappella vokālās grupas Anima Solla koncertu. Grupas vadītāja Mārīte Puriņa koncertam ir sagatavojusi garīgās mūzikas programmu ar latviešu komponistu Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Bruno Skultes, Leona Amoliņa, Agnetas Krilovas un krievu komponista Maksima Ļaščenko dziesmām. Šī būs pirmā iespēja dzirdēt Anima Solla koncertu Ogres baptistu baznīcā.

 

Plkst. 22 sāksies nakts programma „Gaisma ir nākusi pasaulē”. Stāstu var ilustrēt dažādi, šogad baptistu draudzē, skatītāju priekšā no smiltīm taps mirkļa mākslas darbi - gaismas un smilšu stāsts, kurus veidos smilšu kino. Programmu bagātinās Ogres Mūzikas skolas kora klases meiteņu ansamblis Gunitas Bičules vadībā un jaunā solista Marisa Lakstīgalas dziedājums. Uz nakts programmu īpaši aicinām jauniešus.

 

Smiltis kā mākslinieciskais līdzeklis profesionāļu vadībā tiks izmantotas arī bērnu radošajās darbnīcās. Bērniem, tīņiem un jauniešiem būs īpašas aktivitātes un sadraudzības pasākumi baznīcas pagalmā.

 

Visa aktuālā informācija pieejama www.otbd.lv,  www.baznicunakts.lv.  

Baznīcu nakts ir iekļauta Latvijas simtgades pasākumu kalendārā

https://lv100.lv/programma/kalendars/baznicu-nakts-2018/

 

Programma:

Dievkalpojumu laiki:

svētdien plkst. 11:00

ceturtdien plkst. 19:00


Lūgšanas: 

trešdien plkst. 8:00 (vīriem)

svētdien plkst. 10:30 (visiem)

lūgšanu vakari mēneša trešajās piektdienās pl.21 (visiem)

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr