ALFA kurss Mālpilī
15.01.2018.

Alfa kurss? Kas tas ir un kam tas domāts?

Alfa kurss ir brīva formāta 11 nedēļu interaktīvu lekciju un diskusiju cikls, kur tiek apspriesti kristietības pamatjautājumi. Bez spiediena. Bez saistībām. Bez maksas.

 

Bet pirms paskaidrot sīkāk, kas Alfa kursā notiek, maza atkāpe un daži jautājumi, jo bieži vien mums izveidojušies savi priekšstati, pat aizspriedumi par kristīgo ticību, pamatojoties uz nepārbaudītu, maldinošu informāciju un bieži vien tukšiem pieņēmumiem.

Mēs nereti bērniem sakām: ja neesi pagaršojis ēdienu – vai vari sacīt, ka tas ir negaršīgs? Bet vai, piemēram, pieaugušais, nebūdams izlasījis kādu grāmatu, var teikt: tajā ir meli, tā nav patiesa? Līdzīgi ir ar ticību – ja neesi pat pamēģinājis par kristīgo ticību uzzināt ko vairāk, vai vari teikt - tā ir tikai pasaka, izdomājums - man tas nav vajadzīgs?

 

Kāds teiktu, pat ja Dievs ir, tad Viņš ir tāls un nespēcīgs, bet vai zini, ka tie, kas Viņu ir iepazinuši var apliecināt - Dievs ir reāls, jo ir Viņu piedzīvojuši reālos notikumos, arī ikdienā. Citiem šķiet – esmu kādas draudzes sarakstos, ikdienā gan par Dievu pat neiedomājos, bet gan jau “viss kārtībā”. Bet vai tiešām ar to pietiek, viss ir kārtībā?

Kādiem šķiet – ticība ir “kruķis vājajiem”, ne man, bet vai zini – daudzi kristieši ir spēcīgi, uzņēmīgi cilvēki? Vēl citiem ir doma – tā laikam sekta un vēlas naudu izspiest, pakļaut, bet vai zini, ka Dievam pieder visa pasaules nauda, bet ne tikai nauda – arī ikviena cilvēka dzīvība un dzīve ir Viņa rokās?

 

Iepriekšminētos un citus jautājumus mēs kopīgi apskatīsim un centīsimies rast atbildes Alfa kursa laikā. Šeit dažas no tēmām: Kas ir Jēzus un kāpēc Jēzus nomira? Kāpēc un kā man jālūdz? Kāpēc un kā man būtu jālasa Bībele? Kas ir Svētais Gars? Kā es varu pretoties ļaunumam? Vai Dievs arī mūsdienās dziedina?

 

Alfa kurss ir radies Anglijā, bet Latvijā tiek rīkots kopš 2003. gada. Tas notiek luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu un vasarsvētku draudzēs, kā arī misijas organizācijās. Latvijā Alfa notiek vairāk kā 40 vietās. Šo gadu laikā Alfa kursu Latvijā ir apmeklējuši vairāk kā 3500 cilvēku. Pasaulē Alfa notiek jau 30 gadus, kuru laikā to ir apmeklējuši 24 miljoni cilvēku.

 

Katrā tikšanās reizē baudīsim kopīgu maltīti, klausīsimies lekciju par attiecīgo tēmu un iesaistīsimies diskusijās par dzirdēto. Lekcijas vadīs Ogres Trīsvienības draudzes mācītājs D. Pandars, Rīgas Mateja draudzes mācītājs A. Baštiks, kristīgās mācības skolotāja A. Grīnberga un citi lektori.

 

Vecums nav šķērslis - ja esi jaunietis, pieaugušais vai cilvēks gados, tu esi aicināts! Arī sociālais stāvoklis vai reliģiskā pārliecība nav no svara. Uz Alfa kursu ir aicināts ikviens, kas vēlas uzzināt par kristīgo ticību, kas meklē, vēlas iedziļināties vai pieaugt savā ticībā. Arī ja neesi pārliecināts, ka Dievs ir vai arī ja Tev ir sarežģīti jautājumi – ņemt tos līdzi un nāc uz Alfu!

 

Gaidīsim Jūs trešdienās no plkst.19.00 Mālpils kultūras centra apaļajā zālē. Iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta, bet būsim pateicīgi, ja informēsiet par savu ierašanos. Uz tikšanos!

 

web: latvija.alpha.org / sadarbībā ar otbd.lv
epasts: malpils.alfa@inbox.lv
tālrunis: 29170433 / Jānis

Dievkalpojumu laiki:

svētdien plkst. 11:00

ceturtdien plkst. 19:00


Lūgšanas: 

trešdien plkst. 8:00 (vīriem)

svētdien plkst. 10:30 (visiem)

lūgšanu vakari mēneša trešajās piektdienās pl.21 (visiem)

 

Adrese:

Vidus prospekts 15, Ogre

 

Youtube   fb   dr